Zespół

Historia

Zespół w składzie: Aleksander Michniewski, Adam Michniewski oraz Aleksander Majchrzak, powstał zimą 2006 roku w Sławkowie. Od początku roku 2020 rolę bębniarza przejął Karol Duliński. Głównym zamierzeniem kapeli jest tworzyć muzykę w oparciu o muzyczne i liryczne zapisy etnografów oraz podania, legendy i obrzędowość ludową Słowian. Inspiruje nas słowiańszczyzna wczesnego średniowiecza wraz z aspektami z tym tematem związanymi i ta tematyka nierozerwalnie łączy się z kapelą. Wykorzystując kopie instrumentów historycznych oraz instrumenty pasterskie,które również sami wykonujemy, chcemy odtwarzać muzykę jaką wtedy grano, oczywiście interpretując i aranżując muzykę na swój sposób. Utwory wykonywane przez nas, zarówno archaiczne, jak i kompozycje nowsze, z inną dynamiką, zachowują jednak charakter słowiański i opiewają ludowość, a przynajmniej takie mamy zamierzenie.

Na początku działalności zespołu głównie spotykaliśmy się dla własnej przyjemności, grając na świętach, na zamkniętych spotkaniach czy przy ogniskach. Później jednak wraz z rozszerzeniem instrumentarium i repertuaru, zaczęliśmy grywać na różnego rodzaju większych imprezach.

Do tej pory mamy za sobą ponad setkę koncertów w kraju i za granicą, m.in. na festiwalach średniowiecznych, dniach historii miast, pokazach walk i piknikach historycznych czy innych imprezach okolicznościowych, a także w filharmonii i na scenach kameralnych.

Aleksander

Dudy(gajdy,cimpoi), gęśle, mandole, dwojnice, flety, jouhikko, drumle, piszczałki, lira korbowa, gusli, gajdice/żalejki, fujary alikwotowe, janczary, okaryny/gemshorny, śpiew

Adam

Lutnia, mandole, mandola oktawowa, gusli, piszczałki, lira korbowa, śpiew


Karol

BębnyAleksander

Od powstania zespołu do 2019 roku na bębnach grał z nami Aleksander Majchrzak